KOOLITUSPROGRAMM "TULEST TARGEM" KOOLIEELIKUTELE
08 Nov 2019

Kolmapäeval, 6.novembri hommikul külastas Kehtna lasteaed Sillerit Päästeamet, et viia koolieelikutele läbi õppeprogramm „Tulest targem“. Rapla päästekomando päästjad tulid lasteaeda päästeautoga, et lapsed saaksid selle varustusega lähemalt tutvust teha ja lisaks oli neil kaasas ennetuskohver, mis sisaldas erinevaid praktilisi vahendeid tuleohutuse tutvustamiseks. Lapsed jaotati kahte gruppi, üks grupp kuulas näitlikustatud tuleohutusalast lühiloengut toas ning teine grupp samal ajal tutvus päästeauto ja selle varustusega. Enne veel kui toimus gruppide vahetus, said päästjad väljakutse liiklusõnnetusele ja üritus jäi pooleli, sest päästjatel oli vaja kiirelt reageerida ja sündmuskohale teele asuda. Vähem kui tunni pärast olid päästjad tagasi ja koolitus jätkus. Lapsed said päästjatelt küsida küsimusi ja katsuda oma käega erinevaid tööriistu, mida päästeauto endas peitis ja tänutäheks koolitusel osalemise eest sai iga laps endale temaatilise töölehe värvimisülesannetega.

Võilille rühma õpetaja Mari Lõugas