Ootame kõiki vanemaid lasteaia ÜLDKOOSOLEKULE!

18.veebruar kell 17.15 lasteaia saalis.

Teemaks: ehitustegevus ja sellega seonduvad muudatused lasteaia töökorralduses.

Koosolekul osaleb ka Kehtna Vallavalitsuse esindaja.

Põnnipesa rühm liitus programmiga "Kiusamisest vabaks!". Lillad karud võeti vastu toreda peoga, kus nii lapsed kui ka õpetajad kehastusid printsessideks ja printsideks.

Olgem sallivad!

Lasteaias ei jagata teadmisi ja õpetusi vaid lastele. Ka kogu lasteaia kollektiiv omandab pidevalt midagi uut ja põnevat.

Selle kalendriaasta viimane beebide ujumine on 20. detsembril. Uuel aastal alustame ujumisega 10. jaanuar.

Karikakra rühma lastel on päris oma muinasjutu raamat „Üksteist peab hoidma”. Raamat mille sünnilugu sai alguse tänu „Kiusamisest vabaks” programmile.  Raamat sündis õpetajate, laste ja lastevanemate koostöös. Kõik muinasjutud on esitatud lapse silmade, südame ja tunnete kaudu, juhindudes „Kiusamisest vabaks!” programmi põhiväärtustest, milleks on sallivus, hoolivus, austus ja julgus. Kiusamine puudutab meid kõiki, keegi ei soovi olla tõrjutud ja kiusatav. Meie raamatusse kirjutasid lood ka Maia Vahtramäe, Eleri ja Daniel Viinalass ja Heiki Nabi igalühel neist oli oma lugu mida meiega jagada.

Raamatu esitlus ja tänuõhtu oli 15.novembril Lelles. Tänuõhtule olid oodatud kõik kes aitasid meie laste väikesel unistusel täituda. Laste suureks rõõmuks oli lapsi rõõmustama tulnud ka „Kiusamisest  vabaks” maskott, lilla karu.  Karuga sai pilti teha, mängida ja lustida. Laste esitluses kõlanud Kadri Hundi laul, liigutas saalis viibijaid sügavalt.

Meie unistus on, et sellest väikesest raamatu ideest kasvaks midagi suurt, et see inspireeriks teisi õpetajaid nii saame kogemusi vahetada ning loodud õppematerjale omavahel jagada. Meie raamatud saavad kõik õpetajad soovi korral lastele lugeda.

Karikakra lapsed ja õpetajad

KOOLITUSPROGRAMM "TULEST TARGEM" KOOLIEELIKUTELE
08 Nov 2019

Kolmapäeval, 6.novembri hommikul külastas Kehtna lasteaed Sillerit Päästeamet, et viia koolieelikutele läbi õppeprogramm „Tulest targem“. Rapla päästekomando päästjad tulid lasteaeda päästeautoga, et lapsed saaksid selle varustusega lähemalt tutvust teha ja lisaks oli neil kaasas ennetuskohver, mis sisaldas erinevaid praktilisi vahendeid tuleohutuse tutvustamiseks. Lapsed jaotati kahte gruppi, üks grupp kuulas näitlikustatud tuleohutusalast lühiloengut toas ning teine grupp samal ajal tutvus päästeauto ja selle varustusega. Enne veel kui toimus gruppide vahetus, said päästjad väljakutse liiklusõnnetusele ja üritus jäi pooleli, sest päästjatel oli vaja kiirelt reageerida ja sündmuskohale teele asuda. Vähem kui tunni pärast olid päästjad tagasi ja koolitus jätkus. Lapsed said päästjatelt küsida küsimusi ja katsuda oma käega erinevaid tööriistu, mida päästeauto endas peitis ja tänutäheks koolitusel osalemise eest sai iga laps endale temaatilise töölehe värvimisülesannetega.

Võilille rühma õpetaja Mari Lõugas